Hlavný oltár sv. Štefana Kráľa - 2. etapa reštaurovania
Hodová sv. omša 2022

Hlavný oltár sv. Štefana Kráľa - 2. etapa reštaurovania

Reštaurovanie hlavného oltára v našom kostole pokračuje II. etapou.

Hlavný oltár sv. Štefana Kráľa - 1. etapa reštaurovania

V roku 2022 sa začala 1. etapa reštaurovania hlavného oltára v našom kostole finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. V tejto etape sa jedná  o reštaurovanie tabernákula. Prácu reštaurátorov a popis prác si môžete prečítať v priloženom dokumente a pozrieť na priložených fotografiách. Veríme, že čoskoro bude opäť ozdobou nášho kostola.

tubernakulum_1.JPG

Obnova organu v našom kostole

Obnova organu

Náš kostol je plný umeleckých skvostov. Určite k nim patrí aj organ z roku 1844 od známeho organového majstra Martina Šaška z Brezovej pod Bradlom. V knihe Organ na prelome dvoch tisícročí od F. Klindu sa píše: Martin Šaško postavil asi 50 organov, medzi nimi vyniká organ v r.-kat. kostole v Jablonici z roku 1844, o ktorom písali, že mu ".... člověk páru tak lehce nenajde".

organ_maly.jpg

Tento rok nám boli pridelené finančné prostriedky na jeho obnovu. S prácami sa začalo pred niekoľkými týždňami. V kostole zneje náhradný nástroj. Veľká časť organu bola demontovaná a prevezená na obnovu. Ak chcete mať predstavu, čo to obnáša, prečítajte si priložený dokument, ktorý opisuje aktuálny stav a všetky potrebné práce . link na dokument

Obnova bočných oltárov Božského srdca a Panny Márie

Reštaurovanie bočných oltárov, Božského srdca (pôvodne sv. Jozefa Pestúna) a  Panny Márie (pôvodne sv. Jána Nepomuckého)  v kostole sv. Štefana kráľa v Jablonici

Prvá etapa reštaurovania bočných oltárov, Božského srdca (pôvodne sv. Jozefa Pestúna) a  Panny Márie (pôvodne sv. Jána Nepomuckého)  v kostole sv. Štefana kráľa v Jablonici bola realizovaná v roku 2018 s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky (MK-1760/2018/1.1.)

Fotodokumentácia: Oltár sv. Jozefa, Oltár sv. Jána Nepomuckého

Fotodokumentácia na stiahnutie: fotodokumentácia.pdf

{pdf=http://jablonica.fara.sk/files/fotodokumentcia1.pdf |700|700}

Obnova Bočného oltára Ukrižovania

V roku 2016 pokračoval proces záchrany umeleckých pamiatok nachádzajúcich sa v našom farskom kostole. Predmetom reštaurátorkých prác bol tentoraz Bočný oltár Ukrižovania. Proces obnovy bol financovaný z prostriedkov Ministerstva kultúry - program : Obnovme si svoj dom a z prostriedkov farnosti Jablonica.

Kontakt:
Jilemnického 747